Marci, Áron, Pala és Keló végre vízre szállt a Wild Joe-val ausztrál profi versenyzők segétkezésével, hogy feltérképezzék a hajó minden egyes pontját, felszerelését, s megismerjék jövőbeni versenyhajójukat.

Marci, Áron, Pala és Keló végre vízre szállt a Wild Joe-val ausztrál profi versenyzők segédkezésével, hogy feltérképezzék a hajó minden egyes pontját, felszerelését, s megismerjék jövőbeni versenyhajójukat.

Hosszas szerelő munkálatok után, a vitorlák, felszerelések, szerelvények feltérképezése és a dönthető keel sajátosságainak elsajátítását követően a csapat végre vízre szállhatott, s kipróbálhatta új hajóját a Wild Joe-t. A fiúk munkáját pár napig profi ausztrál versenyzők segítették, akik nem csupán a hajót ismerték kiválóan, hanem neves versenyeken értek már el korábban kiemelkedő eredményeket, így a közös edzés sok új információhoz juttatta a mieinket.

Az edzések a Sydney előtti vízterületen zajlottak, ahol az első napon gyönyörű napsütésben, kellemes 10-15 csomós ÉK-i szélben nyílt vízi edzést tartott a nemzetközi felállású csapat, mely során elsősorban a különböző manőverek, vitorlacserék menetének gyakorlása folyt. A következő napon élénkebb szélviszonyok között up and down rövid pályán (kreuz-hátszél) gyakorolták a fiúk a versenyek alatt felmerülő feladatokat rövid futamok szimulálásával, majd a nyílt vízen próbálhatták ki a hajót immáron erős 20-25 csomós szélben, 2-3 méteres hullámokban, mely során a hatvan lábas vitorlás 20 csomós sebességgel szelte a hullámokat. Marci, Áron, Keló és Pala az alábbi neves vitorlázókkal tesztelhette a hajót, s gyarapíthatta vitorlás tudását: Kormányos: Chris Links, Navigátor: Tom Addis ( Telefonica, Team New Zealand weather team, Rosebud 2007 Hobart győztes, Alfa Romeo 2009 Hobart győztes) Főtrimmer: Michael Fountain, Upwind trimmer: Marcus Ashley-Jones (18 foot skiff, Loki, Wild Joe), Downwind trimmer: Josh Whittaker (Wild Oats négyszeres Hobart győztes, Bumblebee 5 2001-es Hobart győztes, America’s Cup 2000), Pit: Troy Tindall (Wild Oats boat manager, 4 x Sydney Hobart győztes), Bow: Josh Alexander (Amer Sports Volvo 60 rigger, WOT rocket boat manager, LOYAL, Wild Joe) és a belga származású Bert Schandevyl (Team Delta Lloyd).
A közös edzés után a csapat tagjai közül páran Pittwater felé vették az irányt,  hogy eleget tegyenek  a Royal Prince Alfred Yacht Club meghívásának,  s rajthoz álljanak a klub hetente megrendezésre kerülő hagyományos szerdai regattájára, melyen átlagosan 30-40 vitorlás vesz részt.